تبلیغات
سربازگمنام

                    سربازگمنام


این هدیه، کتابی قطور و قدیمی به زبان عبری است که داستان توطئه ایرانیان باستان علیه یهودیان ساکن در ایران[!] را روایت می کند.

وب سایت شبکه "صدای آمریکا" (VOA) چهارشنبه 7مارس (17اسفند) گزارش داد: «بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، هدیه ای به باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا داده است که بار معنایی زیادی درباره تنش موجود این کشور با ایران دارد.»

این وب سایت افزود: «این هدیه، کتابی قطور و قدیمی به زبان عبری است که داستان توطئه ایرانیان باستان علیه یهودیان ساکن در ایران[!] را روایت می کند. نام این کتاب باستانی "طومار اِستِر" است و داستان ملکه اِستِر، همسر زیبای یهودی "خشایارشاه" پادشاه ایرانی را بیان می کند که توطئه "هامان" وزیر این پادشاه هخامنشی برای کشتار یهودیان ساکن در ایران را خنثی کرد.»
بنا بر این گزارش، کتاب استر، یکی از بخش های «عهدعتیق» در کتاب مقدس است که حدود 2500 سال پیش رخ داده است. یهودیان بنا به این داستان و نجات قوم یهود در ایران با کمک ملکه استر، در جشن «پوریم» [1] شرکت می کنند.
این گزارش همچنین می افزاید: «خبرگزاری رویترز از یک مقام اسرائیلی نقل کرده که نتانیاهو به باراک اوباما گفته است: "آن ها [ایرانی ها] آن زمان هم می خواستند ما را نابود کنند." یکی از قسمت های این کتاب می گوید: "و یهودیان تمام دشمنان را با تیغ شمشیر و کشتار و نابودی درهم کوبیدند و آنچه را انجام دادند که دشمنانشان با آنان می کردند."»

شایان یادآوری است که به شهادت منابع معتبر تاریخی -و نه منابع ساختگی صهیونیست ها- تمامی یکتاپرستان و باورمندان به ادیان آسمانی، به ویژه یهودیان، در ایران باستان در کمال آرامش و آزادی می زیسته اند و حتی یهودیان تحت ستم از سایر نقاط دنیا به ایران زمین کوچ می کرده اند. این از مسلمات تاریخی است که "کوروش کبیر" جد اعلای خشایارشاه هخامنشی به عنوان منجی بزرگ قوم یهود از چنگال "بخت النصر" پادشاه ظالم بابل، مورد ستایش یهودیان جهان است.
ضمنا نمی توان زندگی توأم با آسایش، آرامش و آزادی یهودیان در ایران اسلامی را با توسل به جوسازی و تبلیغات ساختگی از منظر جهانیان مخفی کرد.
و در آخر تذکر این نکته خالی از لطف نیست که مقبره "ملکه اِستِر" در شهر همدان هنوز پابرجا و زیارتگاه یهودیان ایران و سایر نقاط جهان است.

[1] عید مذهبی "پوریم" هرساله 14 و 15 ماه "آدار" در تقویم عبری برگزار می شود که امسال با روز چهارشنبه 7مارس (17اسفند) برابر شده است. یهودیان در این روز در کنیسا حاضر می شوند و کتاب استر موسوم به "مگیلا" را می خوانند.

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 17 اسفند 1390 توسط سرباز گمنام


درباره وبلاگ
آرشیو مطالب
آخرین مطالب
نویسندگان
موضوعات
نظر سنجی
پیوند ها
پیوندهای روزانه
آمار سایت
لوگوی دوستان
ابزاروبلاگ