تبلیغات
سربازگمنام

                    سربازگمنام


«من یادآوری می کنم که درباره اعزام مردان و زنان جوانمان به جنگ باید تصمیم بگیرم. اثر این تصمیم بر زندگی آنان خواهد بود و به امنیت ملی و اقتصاد ما ضربه خواهد زد».

سایت یورونیوز روز چهارشنبه (7 مارس/ 17اسفند) نوشت: نخستین نشست باراک اوباما، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا روز سه شنبه با خبرنگاران در واشنگتن در حالی برگزار شد که موضوع ایران و سوریه در پرسش های نمایندگان رسانه های جمعی این کشور پر رنگ بود.

اوباما درباره حمله نظامی به ایران و با اشاره به نظر برخی از رقبای انتخاباتی خود گفت: وقتی که من با برخی از این گفتگوهای عامیانه درباره جنگ رو به رو می شوم، هزینه های درگیری در جنگ را یادآوری می کنم. من یادآوری می کنم که درباره اعزام مردان و زنان جوانمان به جنگ باید تصمیم بگیرم. اثر این تصمیم بر زندگی آنان خواهد بود و بر امنیت ملی و اقتصاد ما ضربه خواهد زد. این امر نه یک بازی است و نه شوخی بردار است.
سایت صدای آمریکا نیز در مطلبی با عنوان «انتقاد رییس جمهوری امریکا از طرفداران مداخله نظامی در ایران» نوشت: باراک اوباما رییس جمهوری امریکا از نامزدهای جمهوریخواه ریاست جمهوری انتقاد و آنها را متهم کرد که در مقوله تهدید ایران به «جار و جنجال و زیاده گویی» متوسل می شوند.
صدای آمریکا افزود: آقای اوباما روز سه شنبه در نخستین کنفرانس خبری خود از ماه نوامبر، رقیبان جمهوریخواهش را به کوشش برای مداخله نظامی در ایران متهم ساخت، «بی احتیاطی و بی ملاحظگی بعضی افراد هنگام سخن گفتن در باره جنگ» را تقبیح کرد و گفت در این مقوله «جایی برای بی احتیاطی» وجود ندارد.
در بخش دیگری از این گزارش آمده است: آقای اوباما گفت مساله فقط این نیست که اگر اقدام ناپخته ای صورت گیرد چه نتایجی برای اسرائیل به بار خواهد آمد، به آمریکا نیز مربوط می شود، بنابراین مهم است که رویکردی دقیق و اندیشمندانه اتخاذ شود.

 

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 17 اسفند 1390 توسط سرباز گمنام


درباره وبلاگ
آرشیو مطالب
آخرین مطالب
نویسندگان
موضوعات
نظر سنجی
پیوند ها
پیوندهای روزانه
آمار سایت
لوگوی دوستان
ابزاروبلاگ