تبلیغات
سربازگمنام

                    سربازگمنام


 ظرف دو سه روز گذشته هزاران کیلومتر دورتر از مرزهای ایران، اتفاقاتی افتاد که سایه مشارکت گسترده مردم ایران در انتخابات مجلس نهم بر آن اتفاقات به‌خوبی احساس می‌شد. یکی از آن‌ها، سفر نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به آمریکا با هدف گفت‌وگو با اوباما و شرکت در نشست آیپک (گروه نفوذ صهیونیست‌ها در آمریکا) بود. با جوسازی‌هایی که مقامات و رسانه‌های صهیونیستی پیش از این سفر درباره حمله نظامی صهیونیست‌ها به مراکز هسته‌ای ایران کرده بودند، بسیاری این سفر را در راستای متقاعد کردن اوباما برای همکاری در حمله به ایران ارزیابی می‌کردند؛ اما سخنرانی اوباما در نشست آیپک با وجود نیازش به مساعدت آن‌ها برای پیروزی در رقابت انتخاباتی چند ماه آینده، چیزی نبود که همه خواسته‌های آن‌ها را برآورده سازد.

اوباما همین رفتار را با نتانیاهو در ملاقات خصوصی‌اش داشت و روز گذشته در اولین نشست خبری‌اش در سال جدید هم با متهم کردن رقبایش از حزب جمهوری‌خواه به کوبیدن بر طبل جنگ، آن موضع را تکرار کرد و گفت: «برای حل اختلافات درباره برنامه هسته‌ای ایران، فرصت برای رسیدن به راه‌حل دیپلماتیک وجود دارد.» وی افزود: وقتی سخن گفتن از جنگ را مشاهده می‌کند، به یاد هزینه‌های جنگ می‌افتد. جنگ نزد افکار عمومی آمریکا جایگاهی ندارد. این افراد (نامزدهای طرفدار جنگ) مسئولیتی در آمریکا ندارند و فرمانده نیروهای مسلح این کشور نیستند.
   اتفاق بعدی، پاسخ «کاترین اشتون» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، به نامه «سعید جلیلی»، دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران، بود. اشتون روز گذشته با ارسال نامه‌ای به جلیلی، پیشنهاد داد مذاکرات 1+5 با ایران از سر گرفته شود.
   به نظر می‌رسد پیشنهاد اشتون کاملاً در راستای موضع اوباما است و هر دوی آن‌ها نیز از انتخابات باشکوه مجلس نهم و حضور معنادار حداکثری مردم متأثرند. آن‌ها متوجه شدند پس از برگزاری انتخابات مجلس نهم که با وجود حجم گسترده تبلیغات منفی و سیاه، مردم با حضور گسترده و شکوه تمام آن را برگزار کردند، نمی‌توانند بلافاصله موضع تند و خصمانه عریان بگیرند؛ از این‌رو منطقی دیدند که فعلاً بر مدار عقلانیت تصمیم بگیرند تا شاید راهی بیابند و این در حالی است که تاکنون این ملت باهوش ایران بوده که پیش از دشمن، همه راه‌ها را تصرف کرده است. به امید اینکه در آینده هم اینچنین باشد. ان‌شاءالله

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 17 اسفند 1390 توسط سرباز گمنام


درباره وبلاگ
آرشیو مطالب
آخرین مطالب
نویسندگان
موضوعات
نظر سنجی
پیوند ها
پیوندهای روزانه
آمار سایت
لوگوی دوستان
ابزاروبلاگ