تبلیغات
سربازگمنام

                    سربازگمنام


 «ویکی لیکس» به‌تازگی سندی را از تماس‌های الکترونیکی شرکت اطلاعاتی «استراتفور» منتشر کرده که بر مبنای آن، سرویس جاسوسی رژیم صهیونیستی طی همکاری با سرویس اطلاعاتی عربستان سعودی در تلاش برای ضربه زدن به ایران بوده است.
   به گزارش روزنامه «الاخبار» لبنان، این سایت برخی ایمیل‌های ارسالی از سوی شرکت اطلاعاتی استراتفور را منتشر کرده که در آن، اظهارات «فرد برتون» معاون این مؤسسه اطلاعاتی و تحلیل‌گران در مسئله همکاری‌های محرمانه عربستان سعودی و رژیم صهیونیستی گنجانده شده است.

این اسناد همچنین بیانگر تلاش موساد برای برقراری ارتباط نزدیک با هیئت حاکمه عربستان (خاندان آل‌سعود) است. در این اسناد به‌طور واضح پیشنهاد همکاری محرمانه از سوی موساد به سرویس اطلاعاتی عربستان سعودی در جهت «جمع‌آوری اطلاعات جاسوسی و ارائه مشورت درباره ایران» مطرح شده است. همچنین بر مبنای این سند که شماره 1227888 را دارد، شهر «نیکوزیا» پایتخت قبرس مرکز عبور اصلی به ریاض بوده است.
   در ادامه این گزارش همچنین به روابط جمعی از افسران باسابقه موساد با مقامات ارشد عربستان سعودی در جهت انعقاد قراردهای تسلیحاتی، ارائه معلومات جاسوسی و خدمات مشورتی اشاره شده که بیانگر روابط امنیتی و تجاری نزدیک میان رژیم صهیونیستی و نظام حاکم بر عربستان است.

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 17 اسفند 1390 توسط سرباز گمنام


درباره وبلاگ
آرشیو مطالب
آخرین مطالب
نویسندگان
موضوعات
نظر سنجی
پیوند ها
پیوندهای روزانه
آمار سایت
لوگوی دوستان
ابزاروبلاگ