تبلیغات
سربازگمنام

                    سربازگمنام


مردم ایران برای رسیدن به پای صندوق های رأی مسیر چندماهه ای را طی كردند كه رسانه های دشمن جای جای آن را با اقسام ترفندها و القائات تبلیغاتی آلوده و مسموم كرده بودند. محورهای اصلی این مسیر پرخطر از ابتدا تا انتها عبارت بودند از:

1- تلاش دشمن و نظام؛ دشمن برای ضربه وارد ساختن به ایران انتخابات را عرصه مناسب دید و همه توان رسانه ای و خوراك هایی كه آن را كارآمد می كرد و همه عوامل مزدور ضدانقلاب را در داخل و خارج به خدمت گرفت؛ نظام هم در داخل با درایت و هوشمندی متوجه حركت شیطانی دشمن شد وبه شكل تدریجی و هنرمندانه به شیوه های مختلف مردم را آگاه كرد. با توجه به حجم تبلیغات مسموم دشمن و تنوع رسانه هایش رویكرد مردم به نشانه گذاری های نظام بسیار قابل تأمل است.
2- موقعیت تهدید و تحریم؛ استكبار برای مرعوب كردن و متفرق ساختن ملت ایران به «تهدید و تحریم» پناه برد؛ اما افزایش انسجام درونی و یكپارچگی شورآفرین، واكنش ملت ایران به آن بود كه روند فزونی خواهد داشت.
3- پیشتازی ملت ایران؛ روند افزایش آگاهی ملت ها از خیر و شر اتفاقاتی كه در دنیا می افتد و تحولاتی كه یكی پس از دیگری در عرصه های مختلف و به ویژه در ساحت سیاست رخ می دهد، فرصت مغتنمی را برای درك و دیده شدن پیشتازی ملت ایران در مقابله با استكبار، فراهم آورده است.
دشمن بر این گمانه دلشاد و دلبسته بود كه با خلق فتنه 88 و آنچه كه در آن زمان بر نظام گذشت، دیگر ایران و جامعه جهانی شاهد انسجام و یكپارچگی این ملت نخواهد بود و استكبار می تواند نفس راحتی بكشد؛ اما تصویر باشكوهی كه مردم ایران با حضورشان در پای صندوق های رأی خلق كردند، نه تنها آن گمانه را باطل كرد كه به مردم جهان و به ویژه ملت هایی كه در بیداری اسلامی جرئت رویارویی با آمریكا را پیدا كردند و ملت هایی كه در فكر رویارویی هستند، نشان داد كه همچنان پیشتاز این رویارویی ملت ایران است و پس از 33 سال پرشورتر از گذشته بر این رویارویی پای می فشارد.
4- پیام رأی مردم؛ پس از آن همه تلاش دشمن كه هزینه گزافی دربرداشت، مردم در روز سرنوشت پای بیرق نظام ایستادند. این حركت مردم دو پیام تعیین كننده و بسیار با معنا دارد:

 الف- مردم ایران به هیچ وجه به آنچه كه از خارج و از ناحیه دشمنان درباره ایران گفته می شود اطمینان ندارند و در باغ سبزهایی را كه آنها نشان می دهند به مثابه در ورود به جهنم و نابودی می دانند و حتی دیگر، در مسائل دنیایی هم مایل نیستند به ادعاهای آنها گوش كنند؛ با گسترش و عمق یافتن این اعتقاد، چالش جدی و جدیدی بر چالش های غرب در مقابله با ایران و انقلاب اسلامی افزوده می شود. ب- رویگردانی مردم از تبلیغات رسانه های بیگانه و به ویژه غرب و بی اعتمادی به آنها كه ناشی از تجربیات مكرر و عینی است، به تقویت بیشتر «گفتمان درون انقلاب» نوید می دهد. در روز انتخابات خبرنگاران ایرانی در چند مرحله از خبرنگاران غربی حاضر در مراكز رأی گیری پرازدحام، خواستند فارغ از سیاست خبری رسانه ای كه برایش كار می كنند، نظر شخصی شان را بگویند، مردم حاضر در صحنه و مردمی كه از سیما این صحنه را می دیدند با كمال تعجب مشاهده كردند كه تمامی آنها از پاسخ به این پرسش ساده ای كه پاسخش كاملاً آشكار است، اجتناب كردند و شتاب زده از مقابل میكروفن و دوربین گریختند. این حركت به ظاهر پیش پا افتاده چند ثانیه ای، حقایق بزرگی را آشكار ساخت كه یكی از مهم ترین آن، ایجاد این حس در مخاطب ایرانی بود كه آن طرف خبری به غیر از خدعه و فریب نیست و طهارت و حقیقت در «گفتمان درون انقلاب» است كه درش اسرار رهگشا و گوهرهای ناب و ارزشمند نهفته است. اقبال به این گفتمان چه ها كرده و چه ها خواهد كرد
تا صحنه به هم نخورده باید حقایق آن را ثبت و ضبط كرد تا برای همیشه مشخص و باقی بماند كه پیروز این معركه نفس گیر ملت رشید ایران بوده است.

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 15 اسفند 1390 توسط سرباز گمنام


درباره وبلاگ
آرشیو مطالب
آخرین مطالب
نویسندگان
موضوعات
نظر سنجی
پیوند ها
پیوندهای روزانه
آمار سایت
لوگوی دوستان
ابزاروبلاگ