تبلیغات
سربازگمنام

                    سربازگمنام


خاتمی با اشاره به انسجام فوق العاده نیروهای اصلاح طلب و سبز پیش از انتخابات، ابراز امیدواری کرد که رأی دادن او به جای برهم زدن نقشه های شوم تندروهای جریان حاکم، مخل انسجام اصلاح طلبان نشود!!

به گزارش سربازگمنام به نقل از جام نیوز، رسانه های ضدانقلاب همچنان در شوک حضور خاتمی در انتخابات مجلس نهم به سر می برند. همزمان، خبری منتشر شده مبنی بر اینکه وی همانند عده معدودی از عوام، در برگه رأی خود به جای نوشتن نام کاندیدا، عبارت «جمهوری اسلامی» را وارد کرده است؛ غافل از اینکه نفس مشارکت در انتخابات برای تأیید نظام کافی بوده و درج هر عبارت و عنوانی غیر از نام کاندیداها، امری غیرعقلایی به شمار می رود. در همین راستا سایت "جرس" پایگاه اینترنتی وابسته به جنبش موسوم به سبز، یکشنبه 4مارس (14اسفند) نوشت: «آقای خاتمی هرگونه فشار پیدا و پنهان، معامله و پیغام را تکذیب کرد و در مقابل این پرسش که بر روی برگه رأیش چه نوشته است؟ گفت: جمهوری اسلامی.»

بر پایه این گزارش، "حسین نورانی نژاد" [مسؤول سابق کمیته اطلاع رسانی جبهه غیرقانونی و منحله مشارکت] درباره اقدام خاتمی در روز 12اسفند و رأی دادن او در دماوند، در صفحه فیس بوک خود نوشته است: «امروز ساعاتی خدمت آقای خاتمی بودم. کاملا در جریان سنگینی فضای به وجود آمده در پی رأی دادنشان بود و این فضای سنگین تا نزدیکترین افراد و بستگان آقای خاتمی امتداد داشت. آقای خاتمی اولین چیزی که گفت، "بسیار سخت بودن" تصمیمی بود که دیروز اجرا کرد. خاتمی گفت که نسبت به تبعات عاطفی رأیش در بین همه دوستان و جوانان آگاهی داشته و نسبت به آن احساس مسؤولیت سنگین و دل نگرانی می کرده؛ اما اخبار نگران کننده ای طی دو روز منتهی به انتخابات درباره برنامه و نقشه های تندروهای جریان حاکم در زمان پس از انتخابات دریافت کرده بود که حرکتی غافلگیرکننده[!] را برای برهم زدن آن ایجاب می کرد. آقای خاتمی با اشاره به انسجام فوق العاده ای که در بین نیروهای اصلاح طلب و سبز پیش از انتخابات به وجود آمده بود، ابراز امیدواری کرد که رأی دادن ایشان به جای برهم زدن نقشه های شوم تندروهای جریان حاکم، مخل انسجام اصلاح طلبان نشود. او تأکید بر پیچیده بودن شرایط سیاسی داخلی و بین المللی کرد و ابعاد متعددی از موضوعات مختلف که هر لحظه بر تصمیمات می تواند اثرگذار شود؛ بر این اساس خواستار درک این پیچیدگی ها از سوی همگان شد.»
جرس به نقل از صفحه فیس بوک حسین نورانی نژاد، اضافه کرد: [خاتمی] گفت مدعی این نیست که درست ترین تصمیم ممکن را گرفته، ولی سعی کرده با رعایت همه این جوانب و پیچیدگی ها اقدام کند. در تمام این توضیحات، آقای خاتمی دل نگرانی اش بر عواطف آسیب دیده و حفظ انسجام نیروهای اصلاح طلب را مورد تأکید قرار می داد. ایشان البته درصدد گفتگویی مستقیم با مردم است و به زودی حرف هایی را با مردم در این باره مطرح خواهد کرد. چه تأکید داشت بر اینکه اتکای او به همین مردم و عواطف و آرمان های پاک آن هاست[!] او در مقابل این نظر که آبرویش را در این میان به خطر انداخته، گفت که دل نگران آبروی خودش نیست.»
و در پایان: «آقای خاتمی هرگونه فشار پیدا و پنهان، معامله و پیغام را تکذیب کرد و در مقابل این پرسش که دیروز بر روی برگه رأیش چه نوشته است؟ گفت: جمهوری اسلامی.»

البته به نظر می رسد حرکت غافلگیرکننده خاتمی بیش از آنکه مردم و حاکمیت را دچار شگفتی کند، دوستان و هواداران خود او را غافلگیر کرد. تا جایی که از جانب تندروهای سبز، آماج فحش و متلک قرار گرفت و نزدیکانش اقدام وی را "ضربه سنگین" و "شوکه کننده" توصیف کردند. حتی "نیک آهنگ کوثر" با انتشار چند کاریکاتور او را به خیانت و توجیه گری متهم نمود.
ضمنا نباید فراموش کنیم که موجودیت "جمهوری اسلامی" متکی به آرای توده های مردم است، نه معدود سیاست بازانی که حضورشان در فرایندهای مردم سالار، تابع منافع گروهی آن هاست. به بیان دیگر، نمی توان از یکسو شعار جمهوری اسلامی سر داد و از دیگرسو منتخبان جمهور ملت و ارکان نظام اسلامی را تضعیف کرد؛ چراکه چنین رویکردی تنها و تنها از جریانات منافق و فرصت طلب قابل انتظار است.
خاطرنشان می شود همین سایت جرس، روز جمعه به کلی منکر رأی دادن خاتمی شده بود.

 

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 14 اسفند 1390 توسط سرباز گمنام


درباره وبلاگ
آرشیو مطالب
آخرین مطالب
نویسندگان
موضوعات
نظر سنجی
پیوند ها
پیوندهای روزانه
آمار سایت
لوگوی دوستان
ابزاروبلاگ