تبلیغات
سربازگمنام

                    سربازگمنام


بازتاب حضور؛

صدای آمریکا: نتایج انتخابات، موضع رهبر ایران را تقویت کرد
نتایج گزارش شده انتخابات مجلس شورای اسلامی ایران از پیشی گرفتن آرای حامیان وفادار به آیت الله خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی، حکایت دارد.

به گزارش سربازگمنام به نقل از جام نیوز، وب سایت شبکه "صدای آمریکا" (VOA) که زیر نظر دولت آمریکا اداره می شود، شنبه 3مارس (13اسفند) در تلاش برای القای حاکمیت دوگانه در ایران، نوشت: «نتایج گزارش شده انتخابات مجلس شورای اسلامی ایران از پیشی گرفتن آرای حامیان وفادار به آیت الله خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی، حکایت دارد. آرای اعلام شده در استان ها در روز شنبه نشان می دهد کرسی های مجلس را محافظه کاران رقیب محمود احمدی نژاد از حوزه های انتخاباتی مختلف در سراسر کشور، کسب کرده اند.»
وب سایت صدای آمریکا تلاش می کرد نتیجه مشارکت چشمگیر ملت در انتخابات را عاری از تأثیر قابل اعتنا در جایگاه بین المللی و قدرت چانه زنی ایران جلوه بدهد؛ به همین خاطر ادامه داد: «رسانه های دولتی ایران مشارکت مردم را بیش از 65 درصد از 48 میلیون رأی دهندگان واجد شرایط در کشور، تخمین می زنند. این انتخابات تأثیر کمی بر سیاست خارجی یا اتمی ایران دارد اما موضع آقای خامنه ای را پیش از انتخابات ریاست جمهوری سال آینده تقویت خواهد کرد.»
این وب سایت در پایان اینگونه نوشت: «تعداد آرا به عنوان محکی محدود از فضای سیاسی ایران در وضعیتی است که اپوزیسیون و گروه های اصلاح طلب اصلی کشور انتخابات روز جمعه را که برای نخستین بار از زمان انتخابات ریاست جمهوری بحث برانگیز 1٣88 برگزار شد، مورد تحریم قرار دادند.»

شایان ذکر است که صدای آمریکا تا پنجشنبه قبل از انتخابات، با تأکید بر فراخوان تحریم فتنه گران، میزان مشارکت را در خوش بینانه ترین حالت، چیزی کمتر از نصف واجدین شرایط [زیر 50%] ارزیابی کرده بود. البته طبق معمول در وب سایت این شبکه به پیش بینی های توأم با قطعیت[!] قبلی هیچ گونه اشاره ای صورت نگرفت.

 

نوشته شده در تاریخ شنبه 13 اسفند 1390 توسط سرباز گمنام


درباره وبلاگ
آرشیو مطالب
آخرین مطالب
نویسندگان
موضوعات
نظر سنجی
پیوند ها
پیوندهای روزانه
آمار سایت
لوگوی دوستان
ابزاروبلاگ