تبلیغات
سربازگمنام

                    سربازگمنام


در گفتگو با سایت اوچیدنته،

نگرانی مشاور سابق رژیم صهیونیستی از پیشرفت های نظامی ایران

« همه می دانند که ایرانی ها موشک بی دبلیو25 متعلق به کره شمالی را در اختیار دارند که برد آن بین 2500 تا 3500 کیلومتر است و می تواند وارد اروپا بشود و تا انگلستان برد دارد. اما به عقیده من مشکل زمانی آغاز خواهد شد که ایرانی ها به فن آوری قرار دادن ماهواره در فضا دست پیدا کنند.»

به گزارش سرباز گمنام به نقل از جام نیوز، "دوره گلد" مشاور رژیم صهیونیستی و مشاور دیپلماتیک سابق "نتانیاهو" سه شنبه28فوریه(9 اسفند) درگفتگو با سایت خبری "اوچیدنته" گفت: «همه می دانند که ایرانی ها موشک"بی دبلیو25"متعلق به کره شمالی را در اختیار دارند که برد آن بین 2500 تا 3500 کیلومتر است و می تواند وارد اروپا بشود و تا انگلستان برد دارد. اما به عقیده من مشکل زمانی آغاز خواهد شد که ایرانی ها به فن آوری قرار دادن ماهواره در فضا دست پیدا کنند. زمانی که این اتفاق بیافتد، قادر خواهند بود موشک هایشان را به فضا بفرستند.»
وی در پاسخ به این سئوال" روابط دیپلماتیک بین اوباما و نتانیاهو به نظر دشوار می رسد. چه چیز دو دولت را از هم جدا می کند؟" مدعی شد: «آنچه دو دولت را از هم جدا می کند، موضعگیری آنها در قبال ایران است. اوباما از آغاز کارش سعی بر این داشت که پرونده اتمی ایران را از طریق گفتگو دنبال کند. مشخص است که گفتگو با ایران بیهوده است. من متقاعد شده ام که در آمریکا به شکل فزاینده ای این تفکر رشد کرده است که حاشیه های مذاکره با ایران بسیار محدود است، زیرا ایران هرگز به سازمان ملل و وظایفش در قبال سیاست های آن احترام نگذاشته است.»
این در حالی است که جمهوری اسلامی ایران در مجامع بین المللی اعلام داشته که فعالیت های اتمی اش صلح آمیز بوده و برای اثبات حسن نیت خود حاضر است به بازرسان آژانس بین المللی اتمی اجازه دهد تا از تاسیسات اتمی اش بازدید نمایند و بازرسان آژانس نیز در بازدید های مختلف صلح آمیز بودن این فعالیت ها را تایید کرده اند، اما آمریکا و اروپا به همراه شورای امنیت سازمان ملل که به اهرم فشار این دولت ها تبدیل شده، به جای همکاری با ایران از یک سو با بهانه جویی های مختلف تحریم های مختلفی علیه ایران وضع کرده و از سوی دیگرسازمان های جاسوسی اسرائیل و آمریکا چند دانشمند اتمی ایران به شهادت رسانده اند.
"گلد" در پایان با اشاره به افزایش نفوذ و گسترش قدرت اسلامگرایان در منطقه، اضافه کرد: «باید از جهت گیری ایدئولوژیک اسلامگراهایی چون "اخوان المسلمین" در منطقه آگاهی داشت. فراموش نکنیم که مؤسس اخوان المسلمین، "حسن البنا" در سال های 1930 و در آغاز قرن گذشته این حزب را بنیاد گذاشت و این حزب قصد داشت تمام سرزمین هایی که زمانی پرچم اسلام در آن بالا رفته بود را باز پس بگیرد از اندلس در اسپانیا تا سیسیل در ایتالیا و بقیه اروپا. حالا اگر همه این گفته ها به انگلیسی ترجمه بشود و به عنوان اساس فلسفه اسلام سیاسی اخوان المسلین مطرح شود، مشخص می شود که فضای زیادی برای مانور وجود ندارد.»

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 10 اسفند 1390 توسط سرباز گمنام


درباره وبلاگ
آرشیو مطالب
آخرین مطالب
نویسندگان
موضوعات
نظر سنجی
پیوند ها
پیوندهای روزانه
آمار سایت
لوگوی دوستان
ابزاروبلاگ