تبلیغات
سربازگمنام

                    سربازگمنام


پرسش VOA از محسن سازگارا؛
چرا اسرائیل و پاکستان مُجازند بمب اتمی داشته باشند اما ایران نه؟
 
مجری صدای آمریکا ضمن اشاره به مقاله روزنامه 'اکونومیست' با تیتر «برنامه اتمی ایران با بمباران ریشه کن نمی شود» خطاب به سازگارا گفت: «امروز ایرانی ها این را نشانه ریاکاری غرب می دانند که اسرائیل و پاکستان مُجازند سلاح هسته ای داشته باشند ولی ایران نمی تواند داشته باشد.»

به گزارش سرباز گمنام به نقل از "جام نیوز"، مجری برنامه "تفسیر خبر" تلویزیون فارسی صدای آمریکا (VOA) شامگاه جمعه 24فوریه (پنجم اسفند) ضمن اشاره به مقاله روزنامه "اکونومیست" (Economist) با تیتر «برنامه اتمی ایران با بمباران ریشه کن نمی شود» خطاب به "محسن سازگارا" (کارشناس ثابت برنامه) اظهار داشت: «برداشت شما را می خواهم راجع به این مقاله اکونومیست بدانم. پاکستان در میان اعضای باشگاه هسته ای از ثبات کمتری برخوردار است و ایران نسبت به پاکستان ثبات بیشتری دارد. ایران از سال 1850 تا به حال آغازگر هیچ جنگی نبوده است. امروز ایرانی ها این را نشانه ریاکاری غرب می دانند که اسرائیل و پاکستان مُجازند سلاح هسته ای داشته باشند ولی ایران نمی تواند داشته باشد. ارزیابی شما از مقاله اکونومیست چیست؟»
"سازگارا" در پاسخ به سؤال مجری صدای آمریکا، به همین سخن کوتاه اکتفا کرد: «این حرف درستی است که پاکستان با توجه به ساختارهای نظامی و تندروهای آن کشور، چه با بمب اتمی و چه بدون بمب اتمی، تهدیدی برای منطقه است؛ ولی سیاست درست آن است که کمپین و کارزاری را خود ایرانی ها شکل بدهند برای اینکه پاکستان و اسرائیل و روسیه هم به جای وارد شدن به رقابت تسلیحاتی، خلع سلاح شوند.»!
همانطور که ملاحظه فرمودید، سازگارا نام روسیه را نیز به فهرست کشورهایی که نباید وارد رقابت تسلیحاتی شوند، افزود؛ اما حق نمک را نگاه داشت و از ایالات متحده آمریکا که حداقل 12 هزار کلاهک اتمی در اختیار دارد، اسمی به میان نیاورد!
کارشناس صدای آمریکا نگفت که چگونه برای جلوگیری از مسابقه اتمی سایر کشورها، تشکیل کمپین کافی است اما برای جمهوری اسلامی ایران حتما باید به تحریم و تهدید متوسل شد؟!
وی آنگاه با رندی تمام، موضوع بحث را عوض کرد.
گفتنی است جمهوری اسلامی ایران اصولا چنین قیاسی را باطل و انحرافی می داند و به هیچ وجه قایل به مقایسه فعالیت های صلح آمیز هسته ای خود با فعالیت های غیر صلح آمیز و رقابت های تسلیحاتی برخی از کشورها نیست؛ چه آمریکا و روسیه و پاکستان، و چه رژیم اشغالگر و جنایتکار اسرائیل که اساسا از جانب ایرانیان در قالب یک کشور عضو جامعه جهانی به رسمیت شناخته نمی شود.

 

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 9 اسفند 1390 توسط سرباز گمنام


درباره وبلاگ
آرشیو مطالب
آخرین مطالب
نویسندگان
موضوعات
نظر سنجی
پیوند ها
پیوندهای روزانه
آمار سایت
لوگوی دوستان
ابزاروبلاگ