تبلیغات
سربازگمنام

                    سربازگمنام


العربیه گزارش داد؛ 
رئیس جمهور پیشین ایران با اشاره به انتقادهایی که به دلیل رای دادنش در انتخابات مجلس شورای اسلامی شده است، گفت: «که خود را داخل نظام می داند و اگر انتقادی دارد، به سیاست ها و روش هاست که معتقد است باید اصلاح شود.»

به گزارش سربازگمنام به نقل از جام نیوز، وب سایت العربیه (Al Arabiya) پنجشنبه 11 خرداد (May 31) گزارش داد: «"محمد خاتمی" رئیس جمهور پیشین ایران با اشاره به انتقادهایی که به دلیل رای دادنش در انتخابات مجلس شورای اسلامی شده است گفت: که خود را داخل نظام می داند و اگر انتقادی دارد، به سیاست ها و روش هاست که معتقد است باید اصلاح شود.»
خاتمی تاکید کرد: «را ه ما با کسانی که خواستار براندازی اند جداست.»
العربیه اعلام کرد: «به رغم اعلام قبلی عدم شرکت بسیاری از گروه ها و نیروهای اصلاح طلب در انتخابات مجلس شورای اسلامی، محمد خاتمی با رای دادن خود، بسیاری را شگفت زده کرد.»
اصلاح طلبان از زبان خاتمی، شرط هایی را برای شرکت در انتخابات مطرح کرده بودند، از جمله؛ آزادی زندانیان سیاسی، آزادی فعالیت گروه ها، احزاب و مطبوعات و برگزاری انتخابات آزاد، سالم و رقابتی. اما با وجود محقق نشدن شروط یاد شده و بر خلاف بسیاری از انتظارها، خاتمی رای خود را به صندوق انداخت، این اقدام با انتقادهای زیادی روبرو شد.
چندی پیش به مناسب سالگرد دوم خرداد، نخستین باری که خاتمی در انتخابات ریاست جمهوری پیروز شد، شماری از جوانان، فعالان سیاسی، هنرمندان و روزنامه نگاران، با او دیدار کردند. در این باره اخبار ضد و نقیضی در خصوص سخنان خاتمی از شرکت خود در انتخابات منتقل شد. از این رو دفتر خاتمی درباره سخنان او توضیحاتی منتشر کرد.
خاتمی، در این جلسه در پاسخ به انتقاد شماری از حضار به دلیل رای دادنش در مرحله اول انتخابات ریاست جمهوری گفته است: «رای دادن من گرچه موجب دلخوری و جریحه‌دار شدن احساسات بسیاری از دوستان شد، اما در این مورد همچنان از اصل کاری که انجام داده‌ام دفاع می‌کنم، گرچه نقدهای دوستان به شیوه آن را وارد دانسته و می‌پذیرم. آنچه را که در 48 ساعت آخر به آن رسیدم، می‌شد زود‌تر هم با تحلیل دریافت.»
او همچنین جغرافیای انتخابات را این گونه ترسیم کرد: «ما میدان را به دو دسته تحریمی داده بودیم، یک تحریمی‌های خارج از کشور که می‌گفتند انتخابات باید تحریم شود و اصرار داشتند که تحریم را به اصلاح‌طلبان هم نسبت دهند و دیگری جریانی در داخل که با نسبت دادن تحریم به ما درصدد ضربه‌زدن به بخش‌های باقی‌مانده از اصلاحات بودند. ما باید توضیح بیشتری می‌دادیم که اولاً ما تحریمی نبودیم، دوم اینکه تحریم همیشه به معنای براندازی نیست و سوم اینکه اگر کسی خواست رای بدهد، اشکالی ندارد و باید ذهن جامعه را درباره این سه نکته آماده می‌کردیم که نکردیم.»
رئیس جمهوری سابق ایران با تأکید بر اینکه مسأله بازگشت به قدرت نیست، گفت: «بروز و ظهور قدرت ظاهری، پیروزی نیست. پیروزی حقیقی تحقق اراده مردم است. ما با کسی دعوا نداریم، تنها خواستار بازتر شدن فضا هستیم.»
نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 11 خرداد 1391 توسط سرباز گمنام


درباره وبلاگ
آرشیو مطالب
آخرین مطالب
نویسندگان
موضوعات
نظر سنجی
پیوند ها
پیوندهای روزانه
آمار سایت
لوگوی دوستان
ابزاروبلاگ