تبلیغات
سربازگمنام

                    سربازگمنام


آنتی وار از انتقال مهم‌ترین اطلاعات امنیتی آمریکا به سرزمین‌های اشغالی خبر داد و نوشت کسانی که عامل انتقال این اسناد هستند، هرگز با وجود شناخته‌شدن مورد محاکمه قرار نمی‌گیرند.

جاستین استوارت در پایگاه خبری آنتی‌وار مقاله ای را در زمینه فعالیت‌های جاسوسی اسرائیل در آمریکا نوشته است، وی در این مقاله به بازداشت "استوارت نوزیت" که نقش فعالی در توسعه برنامه فضایی آمریکا داشته به اتهام جاسوسی برای رژیمصهیونیستی اشاره کرده و نوشت که وی ماه گذشته به 13 سال زندان وپرداخت غرامت مالی بسیار زیادی محکوم شده است.

 جریان این اتفاقات مشخص شده است که وی مبالغ هنگفتی در ازای خدمات خود نسبت به دولت آمریکا دریافت می کرده، او حتی اطلاعاتی طبقه بندی شده دراختیارداشته است که آنها را در اختیار رژیم صهیونیستی قرار داده است؛ البته قاضی های این پرونده سعی کردند کابینه اسرائیل را از هر اتهامی مبرا کنند، آنها اعلام کرده اند که در این زمینه هیچ شکایتی از اسرائیل و کسانی که به نفع این کابینه کار می کنند، ندارند.

نوزیت در بین سالهای 1989 تا 2009 میلادی به عنوان مشاور شرکت صنایع فضایی اسرائیل کار می کرد. این شرکت از سوی کابینه تأمین مالی می شود و ارتباطات بسیار قوی با سازمان جاسوسی رژیم اسرائیل (موساد) دارد، این موضوع باعث شد تا وی به اسرار دولتی آمریکا دست یابد. در این راستا هنگامی که یکی از عناصر اف‌بی‌آی خود را به عنوان مزدورموساد معرفی کرده و سعی کرد در ازای مبالغ مالی اطلاعاتی را از وی بگیرد، این دانشمند علوم فضایی گفت: من فکر می کردم اصلاً پیش شما کار می کنم، من پیش از این اطلاعات جاسوسی حساسی را به اسرائیلی ها داده‌ام.

این گزارش در زمینه جاسوسی رژیم صهیونیستی ازآمریکا خاطرنشان کرد که مهم ترین اهداف نسبت به موساد در آمریکا مربوط به اطلاعات طبقه‌بندی شده نظامی وفناوری ویژه نظامی است، مجله "وایرد" در این راستا به تأسیس شرکتی حساس با بهترین دستگاه‌های جاسوسی محرمانه می‌پردازد و اشاره می‌کند که نام رمزی این مرکز "استیلار ویند" است. "جیمس بامفورد" کارشناس مسائل جاسوسی در زمینه این مرکز می‌گوید: علاوه بر تأسیس مرکز "استیلار ویند" و اداره عملیات جاسوسی از این مرکز، تعدادی از پیمانکاران مخفی نیز به استخدام درآمدند تا عملیات شنود در دستگاه های ارتباطاتی را به صورت کامل و با نظارت این مرکز دنبال کند.

این مقاله در ادامه افشای ابعاد جاسوسی اسرائیل از آمریکا به نقل از "بیل بینی" مسئول سابق آژانس امنیت ملی آمریکا می‌نویسد که یک برنامه تحلیلی داده های آماری وجود دارد که این آژانس خود آن را تهیه کرده بود تا روند شنود جهانی و بین‌المللی اطلاعات را که به صورت مخفیانه انجام می شد، تسریع کند. این برنامه به صورت مخفیانه و بدون اطلاع آژانس از طریق یکی از کارمندان متوسط شرکت که ارتباطات مستحکمی با اسرائیل داشت، به اسرائیلی ها داده شد.
جالب اینجاست که این کارمند که مدیر فنی اداره عملیات نیز بود، هرگز مورد محاکمه قرار نگرفت و حتی این حادثه اعلام نیز نشد، آیا این گونه نیست که اگر یک کارمند عالی‌رتبه بخواهد برنامه های امنیتی کشوری را به کشوری دیگر بدهد، باید مورد محاکمه قرار بگیرد؟

بامفورد معتقد است که به نظر می‌رسد که این خود "بیل بینی" بود که این اطلاعات و فناوری را به شرکت‌های اسرائیلی داده است؛ شرکت هایی که بخشی ازآنها در خود آمریکا فعالیت می‌کنند و ارتباطات این کشور را شنود می کنند؛ بدین ترتیب است که این شرکت‌ها اطلاعات حساس و مهم نظامی و امنیتی آمریکایی‌ها را به دست می‌آورند.
آنتی‌وار در ادامه می‌افزاید که چیزی که باعث ارائه محرمانه ترین اطلاعات آمریکا به اسرائیل می‌شود، فراتر از اینهاست؛ این کانال یک در پشتی است که مهم ترین اطلاعات دولت آمریکا را به اسرائیل می‌رساند و امنیت کشور را در معرض خطر کامل قرار می‌دهد. حال اگر اسرائیلی‌ها سامانه نظارتی آمریکا را از طریق این در پشتی دور بزنند، این بدان معنی است که آنها اطلاعاتی شخصی را به دست می آورند که می‌توانند از آن در تخریب وجهه افرادی استفاده کند که با آنها دشمنی دارند.

آنتی‌وار در پایان توضیح می‌دهد که دولت آمریکا نه‌تنها وظیفه خود در حمایت از مردم آمریکا در مقابل خارجی‌ها را انجام نمی دهد، بلکه از سوگند قانونی که در این زمینه خورده نیز فرار می‌کند.

نوشته شده در تاریخ شنبه 26 فروردین 1391 توسط سرباز گمنام


درباره وبلاگ
آرشیو مطالب
آخرین مطالب
نویسندگان
موضوعات
نظر سنجی
پیوند ها
پیوندهای روزانه
آمار سایت
لوگوی دوستان
ابزاروبلاگ